Полезни Връзки

Университетите в Китай:

Сайт за университетите в Китай. Съдържа информация за висшите учебни заведения в Пекин, Шанхай, Тиендзин, Далиен, Ляонин, Дзянсу, Анхуей, Шандун, Дзъдзян, Хъбей, Гуандун, Хубей, Хунан, Шаанси, Хъйлундзян и др. големи провинции и градове. Съдържа фото галерия и видео клипове от самия университет и кампуса му. Има възможност за оценяване: https://uni.mychinesenow.com/

На Български Език:

Най-добрият и пълноценен Интернет ресурс в България за всички които изучават китайския език и се интересуват от китайската култура, традиции и българо-китайските взаимоотношения: https://china.edax.org


Китайска литература – материали и преводи: https://kitaiska-literatura.com/


Научете Вашето китайско име: https://www.mandarintools.com/chinesename.html


Посолство на Китай в България: Chinaembassy.bg


Институт Конфуций (гр. София): https://confuciusinstitute.bg


Група „Китаистика“ във Facebook: https://www.facebook.com/groups/5909479909/

Речници:

Речник с черторед, четене, разделяне на ключ и фонетик: https://www.mdbg.net/chindict/chindict.php


Mandarin-English Talking Dictionary: https://www.yellowbridge.com/chinese/chinese-dictionary.php

Android Apps

The Best Chinese Dictionary called Pleco: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pleco.chinesesystem


Chinese Flashcards: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ichi2.anki + https://ankisrs.net/


Hanping Chinese Dictionary Pro: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.embermitre.hanping.app.pro&hl=en

iOS Apps

Pleco Chinese Dictionary: https://itunes.apple.com/us/app/pleco-chinese-dictionary/id341922306?mt=8


Radio Chinese Plus: https://itunes.apple.com/us/app/radio-chinese-plus/id383575256?mt=8


WCC Chinese Flashcards with Audio: https://itunes.apple.com/us/app/wcc-chinese-flashcards-bigram/id350115357?mt=8&ign-mpt=uo%3D4


Chinese Writer: https://itunes.apple.com/us/app/trainchinese-chinese-writer/id422248993?mt=8&ign-mpt=uo%3D4


Shi Zi: https://itunes.apple.com/us/app/shi-zi-a-primer-chinese-characters/id406376025?mt=8&ls=1


Play & Learn Chinese: https://itunes.apple.com/us/app/play-learn-chinese/id438609909?mt=8


BoPoMo Help: https://itunes.apple.com/us/app/bopomo-help-zhuyin-pinyin-aid/id393057785?mt=8


Dictionary and Flashcards: https://itunes.apple.com/us/app/trainchinese-dictionary-flash/id333830076?mt=8


AccelaStudy: https://renkara.com/applications-accelastudy.php


Hanzi Warrior: https://itunes.apple.com/us/app/hanzi-warrior/id477052702?mt=8


Laokang Tone Test: https://itunes.apple.com/us/app/laokang-tone-test-lao-kang/id462056972?mt=8


Fuxi: https://itunes.apple.com/us/app/fuxi/id312274840?mt=8

На Английски Език:

Интересен сайт с уроци на китайски език: Mandarin Corner


China Daily Mail: https://chinadailymail.com/


Много интересен и добре направен сайт със записи на различни диалекти на китайски: https://phonemica.net


Learn Chinese: https://www.cantonese.sheik.co.uk/index.html#Contents


ChinesePod: https://chinesepod.com/


Помагала и учебници за сваляне: https://www.scribd.com/collections/2832305/Chinese-Language-Culture-Society-Fairy-Tales


Chinese Dialects: https://phonemica.net/


Chinese Computing Help Desk: https://www.pinyinjoe.com/index.html

На Руски Език:

Магазета – портал с новини, аудио, поезия и снимки от Китай: https://magazeta.com/


Портал “Китаист”: https://www.kitaist.info/


Интересни статии за Китай: https://www.chinese-russian.com/map/page_article/1


.